top of page

Wypalenie zawodowe- test

Wypalenie zawodowe to jeden z poważniejszych tematów związanych z pracą, z 30% naszego czasu w dorosłym życiu. Ilość osób, które skarżą się na wypalenie zawodowe rośnie. Co więcej prawdopodobieństwo wypalenia jest wprost proporcjonalne do wielkości firmy, w jakiej pracujemy. Badanie robione w warszawskim mordorze (2015 rok) mówią, że 15 % osób tam pracujących czuje stres jadąc do pracy, a aż 40!!% jest zestresowanych i uważa się za wypalonych zawodowo. Dużo? Myślę, że bardzo!

Po czym możesz poznać, że jesteś wypalony? -masz mniej energii nie tylko w pracy, w domu też -izolujesz się -nie cieszy cię awans, podwyżka -czujesz się zależny od innych -dużo śpisz, ale nie jesteś wyspany -nie cieszy cię to, co robisz -trudno ci patrzeć w przyszłość w kontekście pracy -mniej cieszysz się życiem.

Jeśli masz choćby 2 z powyższych objawów, może to znaczyć, że zaczyna się wypalenie zawodowe. Spokojnie, nie jest za późno, żeby coś z tym zrobić! Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub masz jakieś pytania, napisz do mnie:))


Maria Kruczek

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie