top of page

Coaching Kariery, teraz robi się to inaczej niż dawniej

W związku z tym, że teraz coachingi robi się trochę inaczej, niż dawniej, chcę wam odpowiedzieć o tym, czym jest coaching grupowy.

To jest dość nowoczesne podejście do coachingu. Jak sama nazwa wskazuje jest to uczestniczenie w coachingu z grupą innych osób. Czy to może przynieść efekty dla pojedynczego uczestnika, skoro na spotkaniu jest 8-15 osób? Co ciekawe badania pokazują, że TAK i że efekty takich sesji mogą być zaskakujące. Ale na początek chcę wam opowiedzieć jak takie sesje przebiegają i czym się różni coaching grupowy od takiego 1:1.

Zajęcia coachingowe w grupie (online czy stacjonarne) powinny być prowadzone w grupie osób o podobnych zainteresowaniach lub celach- właśnie dlatego ja stworzyłam coaching grupowy - coaching kariery. W takim procesie uczestnicy mają zdecydowanie wspólny cel- odmienić sytuację związaną ze swoim życiem zawodowym. Są to też osoby w dość podobnym wieku oraz prezentujące podobny poziom motywacji do zmiany (skoro są już na coachingu to znaczy, że chcą realnych zmian w swoim życiu). Tak więc jak widzicie wszyscy mają ten wspólny mianownik, więc będą mieli łatwość w nawiązywaniu kontaktu i nie potrzebują wiele empatii, żeby zrozumieć swoje położenie, bo wszyscy są w podobnym.

Takie grupowe coachingi przebiegają w miłej i pozytywnej atmosferze. To nie psychoterapia, tylko radosne odkrywanie swoich życiowych celów, mocnych stron, czy powołania. Dzięki pracy w grupie (część ćwiczeń robimy np w parach, ale nie wszystkie), osoba dostaje wsparcie coacha ale też kolegi z grupy. Partner jest w stanie przedstawić swoją ciekawą perspektywę, dać opinię oraz wzmocnić poczucie własnej wartości u drugiej osoby. A to jest niesamowicie ważne, bo często osoby, które się do mnie zgłaszają obawiają się postawić pierwszy krok w stronę zmiany pracy czy profesji. Właśnie dlatego uważam, że coaching grupowy jest taki skuteczny. Dodatkowo, co jest bardzo ważne, cena grupowych zajęć jest dużo niższa. Nie ma szans, aby coaching 1:1 kosztował 40 zł za sesję! A w coachingu grupowym właśnie takie są ceny! Więc jeśli kogoś nie stać na pojedynczą sesję za 450 zł (lub za pakiet sesji za 4500 zł), to sesje grupowe są idealnym rozwiązaniem. A w tym wypadku tanio wcale nie oznacza gorzej.

Po ostatnich dwóch miesiącach prowadzenia sesji grupowych COACHINGU KARIERY (były to dwie grupy po 12 osób) po ostatnich zajęciach bardzo się ucieszyłam, bo uczestnicy wypowiadali się bardzo pozytywnie o tym jakie mają nastawienie do zmiany pracy i na ile silni się czują, żeby tych zmian dokonać. Podczas procesu coachingowego 4 osoby już w pierwszym miesiącu zmieniły pracę. To też jest bardzo dobry sygnał.

Czego można nauczyć się na coachingu kariery?

-poznasz swoje mocne strony

-podbudujesz poczucie własnej wartości

- poznasz swoje długo i krótkoterminowe cele

- zrozumiesz swój prawdziwy stosunek do pieniędzy i bogactwa

-odetniesz się od stereotypów i schematów, w których tkwiłeś latami

-prawdopodobnie zmienisz pracę lub awansujesz

-poprawisz swoją asertywność

-zaczniesz lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi.

Dlaczego warto zapisać się na coaching grupowy?

-bardzo dobry stosunek jakości do ceny (sesja w cenie 40 zł za 75 minut zajęć)

-sesje są co tydzień więc efekty przychodzą szybko

-coaching kariery przewiduje 10 spotkań czyli 2,5 miesiąca pracy- to szybki proces

-sesje są on-line więc masz dostęp do nich gdziekolwiek jesteś

-poznajesz nowe osoby, budujesz zaufanie, uczysz się dobrych praktyk, które będą służyć ci na sesjach oraz w życiu

-nie musisz wydawać 4500 zł tak jak w przypadku coachingu kariery 1:1.Zaciekawił się ten temat?

Napisz do mnie :)


Maria Kruczek

--

14 wyświetleń0 komentarzy